Odsjek za historiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Tuzli i Društvo historičara Tuzlanskog kantona, 4. 12. 2014., organizovali su  Naučni skup na temu  Bosna i Hercegovina u jugoslavenskim državnim okvirima (1918.-1992.). Ovaj period je bio od izrazite važnosti za političku perspektivu Bosne i Hercegovine, kao tranzitno razdoblje koje je posredovalo u prijelazu iz političke nesamostalnosti u državnu neovisnost. U amfiteatru Filozofskog fakulteta u Tuzli okupilo se petnaestak  historičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Turske, koji su u svojim referatima ponudili odgovore i dali svoj doprinos naučnom rasvjetljavanju mnogih političkih, pravno-ekonomskih, socijalnih i kulturnih fenomena historijskog razvoja Bosne i Hercegovine u jugoslavenskim državnim porecima. Sa Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku na ovom naučnom skupu učestvovao je doc. dr. Omer Hamzić, koji je prezentirao temu Mehmed Spaho i pregovori Cvetković – Maček.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Naučni skup: Bosna i Hercegovina u jugoslavenskim državnim okvirima (1918.-1992.)