Pravni fakultet Univerziteta u Travniku je u saradnji sa Zavodom za transfuzijsku medicinu F BiH organizovao i proveo akciju dobrovoljnog darivanja krvi, koja je održana u subotu 29.03.2014. godine  u prostorijama Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku.

Menadžment Pravnog fakulteta se rado odazvao pozivu za organizaciju ove zdravstveno-humane i socijalne akcije i na taj način dao svoj doprinos nastojanjima da se i u BiH, kao i u drugim evropskim zemljama uspostavi partnerski odnos između dobrovoljnih davalaca krvi, društvene zajednice i službe za transfuziologiju.

Imajući u vidu da je procenat dobrovoljnog darivanja krvi u BiH oko 3 %, a u nekim evropskim zemljama prelazi i 5 %, smatramo da ovakve akcije pomažu da se dobrovoljno davanje krvi popularizira i da šira zajednica bolje shvati važnost dobrovoljnog darivanja krvi.

Ovakve aktivnosti, posebno u okviru modernih i naprednih univerzitetskih sredina kao što je Pravni fakultet Univerziteta u Travniku, doprinose da veliki broj mladih ljudi, budućih akademskih građana, steknu prva iskustva i saznanja o dobrovoljnom darivanju krvi, važnosti i humanosti tog čina i da ta iskustva mogu iskoristiti u svom daljem radu i tako u svojim sredinama uticati da se i drugi uključuju u takve humane akcije.

U okviru ove akcije dobrovoljno je dalo krv više od 20 studenata i zaposlenika Fakulteta.

Pravni fakultet Univerziteta u Travniku je posebno ponosan zbog uspješno provedene akcije i zbog velikog odziva studenata i zaposlenika ove ustanove.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prostorijama Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku