U četvrtak, 22.10.2015. godine, u amfiteatru 3, sa početkom u 09:30h, na Pravnom  fakultetu Univerziteta u Travniku će gostovati i održati cijelodnevni seminar uvaženi sudija iz Sjedinjenih Američkih Država Frank J. LaBuda.

Sudija LaBuda je sudija na najvišem trial level sudu u saveznoj državi New York, Sjedinjene Američke Države. Na tu funkciju izabran je 1997. godine. Preko 160 njegovih presuda su objavljene i predstavljaju pravni precedent. Ustanovio je dva specijalizirana suda: Sud za drogu te VetTrack, sud koji procesuira krivične prestupnike sa posebnim potrebama kao rezultat službe u vojnim snagama SAD-a. Njegova pravnička karijera pokriva preko četiri decenije. Uvaženi je predavač te predavao je u brojnim državama svijeta.

Certifikati su obezbijeđeni za sve učesnike. Učešće je besplatno i otvoreno za sve zainteresovane subjekte. Predavanje neće biti prevedeno, te je stoga aktivno poznavanje engleskog jezika poželjno za sve učesnike.

Agenda za seminar sudije Frank J. LaBude

09:30 – 09:45              Uvodno obraćanje Dekana, predstavljanje Sudije i tema o kojima će se raspravljati

09:45-11:15                 Predavanje: Pregled pravnog sistema i sudova u Sjedinjenim Američkim Državama

11:15-11:30                 Pauza