Skulptura PFK 360x640Ulazna rotunda Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku je obogaćena postavljanjem savremenog umjetničkog djela, kamenog spomenika koji vrši invokaciju duha znanja i mladosti, akademskog skulptora Adisa Lučaka.
Data skulptura je stvorena pod pokroviteljstvom Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, a posebno osnivača i glavnog menadžera doc. dr Ismeta Alije. Ona sadrži univerzalne i prepoznatljive simbole ponovnog rođenja u vatri znanja u obliku feniksa, knjige i pera objedinjenog u službi studenta, te prekrasnim apstraktnim cvijetom koji je vječiti simbol mladosti, snage i ljepote kako studenata koji pohađaju Pravni fakultet, tako i svih koji dođu, željni znanja, koji će biti vječno mladi sve dok im se duh tako osjeća.
Na ovaj način Pravni fakultet Univerziteta u Travniku, najveći privatni pravni fakultet u Bosni i Hercegovini potvrđuje svoju predanost nauci i umjetnosti kao i fundirani status mjesta izvrsnosti i centra razvoja.

Više o instalaciji ovog spomenika možete naći na: http://hm-tenax.ba/portfolio-item/stecak-na-pravnom-fakultetu/

Pravni fakultet Univerziteta u Travniku će održati svečano otvorenja nove moderne zgrade 12.04.2014. godine sa početkom u 10:00 sati.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Postavljen spomenik znanju i mladosti na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku