U četvrtak, 17. aprila 2014., Pravni fakultet Univerziteta u Travniku dobio je novog magistra prava na užoj naučnoj oblasti međunarodnopravnoj. Naime, Soraja Ćar je odbranila magistarski rad na temu „Pravni okvir i djelovanje međunarodnih organizacija u zaštiti autorskih prava“, te jedinstvenom ocjenom komisije ocijenjena sa summa cum laude. Mentor na magistarskom radu bio je prof. dr. Džemal Najetović, predsjednik komisije doc. dr. Ismet Alija, član prof. dr. Zijad Hasić, a zapisničar na odbrani mr. sc. Ajla Škrbić.

Kandidatkinja je na jezgrovit i sažet, a opet iscrpan način obrazložila temu rada te su članovi Komisije predložili da se rad izda kao knjiga koja će studentima prava itekako služiti kao izvor literature.

Članovi Komisije konstatovali su nadalje da su predmet, cilj i metode u radu dobro postavljeni, kao i glavna hipoteza. Rad je razvrstan u devet poglavlja, a svako od poglavlja doprinosi ukupnosti teme. Na kraju je zaključeno da je Bosni i Hercegovini potrebna velika promjena zakonodavstva da bi se dostigli međunarodni standardi u oblasti autorskih prava.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Odbrane radova i disertacija Soraja Ćar uspješno odbranila magistarski rad na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku