U subotu, 19.07.2014. godine u svečanoj sali Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku održana je formalna odbrana završnih radova za studente I ciklusa visokog obrazovanja, smjer Poslovno pravo. Ovaj čin odbrane završnog rada neophodan je završni korak u pravničkom obrazovanju studenata Poslovnog prava.

Uvaženom i znamenitom komisijom za odbranu završnih radova predsjedavao je prof. dr. Sead Dizdarević, dekan Pravnog fakulteta prof. dr. Mensur Kustura, kao i mentor, osnivač i profesor na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku doc. dr. Ismet Alija.

Članovi komisije rezumirajući odbranjene radove, posebno su istakli sveopšte zadovoljstvo kvalitetom završnih radova te trudom i ozbiljnošću koji su jasno vidljivi iz samih radova kao i njihovih odbrana.

Ukazano je i na to da će odbranjeni radovi biti uvršteni u biblioteku Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku i kao takvi biti dostupni široj javnosti kao i budućim pokoljenima istraživača i na taj način doprinijeti razvoju nauke u Bosni i Hercegovini.

Izvjestan broj najboljih studenata sa odbrane su pozvani da nastave svoje studije na II ciklusu studija na Pravnom fakultetu, a koji ova ustanova uspješno administrira već šest godina. Istaknuto je da izvjestan broj najuspješnijih studenata će možda nastaviti i na III ciklusu koji je ove akademske godine iznjedrio i prve doktore nauka i na takav način doprinio naučno-nastavnom stvaralačkom kapacitetu Bosne i Hercegovine.

Studij I ciklusa Poslovnog prava na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku traje tri godine, odnosno šest semestara. Po uspješnom završetku studenti stiču titulu Bachelor/Bakalaur poslovnog prava sa ostvarenih 180 ECTS kredita. Konkurs za upis studenata na ovaj smjer trenutno je otvoren a traje do popune predviđenog broja mjesta.

Autor teksta: Haris Hasić

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Na Pravnom Fakultetu Univerziteta u Travniku održana svečana odbrana završnih radova