Održan naučni skup „Naslijeđe Doboja i okoline“

U subotu 27. 09. 2014. godine u organizaciji Zavoda za zaštitu i korištenje kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Tuzlanskog kantona i Medžlisa IZ Doboj održan je naučni skup pod nazivom „Naslijeđe Doboja i okoline“. Skup je održan u hotelu Integral u Doboju. Na sam dan održavanja naučnog skupa već je izdat zbornik radova koji predstavlja vrijednu historijsku građu i literaturu za buduća istraživanja. Istraživački radovi obuhvatili su historijsko razdoblje Doboja i okoline od antičkog do današnjeg vremena.

Učesnici Naučnog skupa: prof. dr.sc. emeritus Salih Kulenović, Univerzitet u Tuzli, prof. dr.sc. Ivan Balta, redovni profesor u trajnom zvanju, Osijek, Hrvatska, prof. Benjamin Bajrektarević, direktor Zavoda, mr.sc. Bajro Džafić, glavni imam Medžlisa IZ Doboj,  prof. dr.sc. Edin Mutapčić, Pravni fakultet Tuzla, mr.sc. Nusret Kujraković, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Gradačac, mr.sc. Alen Salihović, Filozofski fakultet Tuzla, Adil ef. Rudanović, Medžlis IZ Doboj, doc. dr.sc. Omer Hamzić, Univerzitet u Travniku, prof. dr.sc. Izet Šabotić, direktor Arhiva TK, mr.sc. Rusmir Djedović, Zavod, Mensura Mujkanović, muzejski kustos, Muzej Tešanj, Edin Šaković, prof., Filozofski fakultet Tuzla, doc. dr.sc. Semir Ahmetbegović, PMF Tuzla, Adnan Kalesić, prof., Zavod, Ago Mujkanović, prof., Tešanj, Senad Gutić, prof., asistent PMF Tuzla, Ibrahim ef. Halilović, Medžlis IZ Doboj, Adis Bekrić, dipl. pravnik, Medžlis IZ Doboj, prof. dr. Zijad Bešlagić, Doboj, Haris ef. Hasičić, imam u Kotorskom, MIZ Doboj, prof. dr.sc. Dževad Drino, pravni fakultet Zenica i mr.sc. Benjamina Londrc, Pravni fakultet Univerziteta u Travniku, mr.sc. Almira Bećirović, O.Š. Brčanska malta, Tuzla i mr.sc. Rusmir Djedović, Zavod, Osman Hadžić, prof., mr.sc. Dado Srkalović i Željka Stjepić Srkalović, prof., dr.sc. Salkan Užičanin, Filozofski fakultet Tuzla, mr. sc. Kemal Nurkić, Gradačac i prof. dr. sc. Amira Turbić-Hadžagić, Bernes Aljukić i Samra Hrnjica, asistentica.

Autor teksta: Benjamina Londrc

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Održan naučni skup „Naslijeđe Doboja i okoline“