CJP organizovao skup o javnopravnoj zaštiti pacijenata

Pravni fakultetCentar za javno pravo je 30.9.2014. na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu organizovao stručnu raspravu o javnopravnoj zaštiti pacijenata. Predsjednik CJP prof. dr. Edin Šarčević je otvorio skup, a onda riječ prepustio osobama koje su direktno uključene u ovu oblast – stručnjacima ne samo iz BiH, već i iz Hrvatske i Srbije.

Tokom skupa učesnici su imali priliku upoznati se sa regionalnom perspektivom u ovoj oblasti. Raspravljano je o položaju pacijenata u legislativi i praksi, odnosno o javnopravnim mehanizmima njihove zaštite. Objašnjeni su i krivičnopravni aspekti odgovornosti liječnika zbog nesavjesnog liječenja.

Skupu su prisustvovale i više asistentice Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, mr. sc. Ajla Škrbić i Lejla Šaćirović, MA.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti CJP organizovao skup o javnopravnoj zaštiti pacijenata