Obavještavaju se svi studenti koji do sada nisu položili završni niti popravni ispit iz predmeta KP I da će im biti data mogućnost da isti polažu usmeno 20.12.2014.godine u 12.00 h u kabinetu doc. dr Gordane Mršić. Svi studenti su dužni na ispit donijeti popunjenu prijavu i index.

Pri spremanju ispita posebnu pažnju obratiti na slijedeće tematske cijeline:

1. Razvoj krivičnog prava i nauke krivičnog prava u različitim periodima društvenog razvoja.
  2. Tumačenje krivičnih zakona (pojam i vrste).
  3. Pojam krivičnog djela, elementi krivičnog djela (radnja, posljedice, uzročnost, društvena opasnost, protupravnost).
  4. Stadiji krivičnog djela (pripremne radnje, pokušaj, dobrovoljan odustanak).
  5. Stjecaj krivičnih djela (pojam i vrste).
  6. Vrste krivičnih djela (kriteriji podjele krivičnih djela).
  7. Kriteriji koji isključuju postojanje krivičnog djela (opći i ostali osnovi koji isključuju postojanje krivičnog djela).
  8. Krivična odgovornost (uračunjivost, osnove neuračunjivosti).
  9. Krivnja (pojam i oblici krivnje).
  10. Zabluda u krivičnom pravu (pojam i vrste).

v.ass Šaćirović Lejla

Vi ste ovdje: Početna Studentska služba Obavijesti Obavijest - vanredni termin polaganja ispita iz predmeta KP I za studente koji nisu položili ispit